Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
30 wyświetleń
OdpowiedzJa (Czyli osoba z zerowym doświadczeniem) nie widzę w tym oświetleniu kompletnie nic nadzwyczajnego i na zdjęciach żadnej przewagi nad zdjęciami robionymi bez ledów. To co pokazał gregfoto jest o niebo lepsze, ale to raczej nie kwestia samego źródła światła, a umiejętności więc ciężko porównywać.
ONI? Aaaa... ONI są wszędzie.Wyższa inteligencja. Ludzie z Marsa. ONI! Masz rację, ONI umieją robić zdjęcia.
Adel, muszę Cię zasmucić, ja światło z żarówek ledowych testowałem już dość dawno;) Nic specjalnego nowego ono nie wnosi;)
A więc zacytuję z mojego profila: pstrykać zdjęcia każdy może, jeden lepiej drugi gorzej. ONI sobie pstrykają i MY sobie pstrykamy. I guzik IM do tego co MY robimy. W końcu nie za ICH pieniądze aparaty cyfrowe kupujemy.
Nie znam się na fotografii studyjnej, ale LED jest coraz lepsze. Używam kilku lamp (do nagrań filmowych), które dają bardzo ładne światło od 3400 do 5500. O oszczędności baterii nawet nie wspominam.
Jakiej firmy LEDów użyłeś i o jakiej temp?
Każdy może metodą prób i błędów wypróbować takie oświetlenie. Ja tak zrobiłem, nigdzie w internecie nie znalazłem jakichkolwiek informacji na ten temat. Nie jestem hobbystą szukam klientów na wynajem mojego studia.
Nie ma informacji jak ustawiać oświetlenie modela, jakie są rodzaje oświetlenia?
Greg tobie takie informacje nie są potrzebne. Z całą pewnością z Krakowa do Mysłowic nie przyjedziesz studia wynająć. Jednak odpowiadając światło jest LED-owe, przecież już to określiłem, aby robić zdjęcia wystarczy ustawić moc LED-ów oraz kąt padania światła z parasoli. I to cała filozofia. Studyjne LED-owe portfolio realizowalem z 4 modelkami dokładnie od wtorku do piątku. Efekty są widoczne na 15 zdjęciach.
ni myśleliście o oświetleniu xenonowym? Ja ostatnio wjechałem nowym merolem do studio i zaświeciłem modelce długimi po biuście! Ale czad... ale wam nie pokaże!