Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
78 wyświetleń
OdpowiedzRetouchPro nie ma swojego kanału na youtube do wypożyczania clipów na obszarze PL. Tam czasami bywa coś ciekawego. Nie wiem jak to można obejść, ktoś wie?
chyba jedna z głównych to tworzenie co najmniej dwóch masek oblicz, czy też doopy jakimś tam wiechciem z kilkoma filtrami, jedna na smoot a drugą na grid i masz doopcie gładką jak piasek sahary ;)
Tylko, że wiele osób zapomina o jednej ważnej rzeczy - celem tutków nie jest tak na prawdę pokazanie gotowego przepisu, ale uświadomienie jakich narzędzi należy używać aby osiągnąć dany efekt. Wiele osób się zniechęca, że zrobiło tutka w 10 minut, a na swojej pracy już im to nie wychodzi w tym samym czasie. No i tutaj się objawia to, że ludzie nie myślą tylko bez sensu kopiują.A w ogóle to najlepiej uczyć się samemu na swoich projektach i tylko czasem sięgnąć do jakichś kursów/tutków itd. gdy już po prostu sami nie mamy pojęcia jak przeskoczyć na ten "wyższy poziom".
Jak dla mnie podstawowa technika do poznania to frequency separation, D&B. Dosyć ciekawe poradniki ma http://www.digitalphotoshopretouching.com/order-retouching-dvd
znane stare, nienajgorsze
notfp tą wiśnie to chyba wiechciem wylepiłeś a nie separacją ;)
notfp: w moim odczuciu kilka podstawowych zasad których trzymają się podane przez Ciebie materiały szkoleniowe prowadzą do zbytniego "ulandrynkowienia" zdjęć. Założenia dotyczące obróbki np oczu są "takie se", a operowanie na ogromnych plika z Hasela o przezarąbistej rozdziałce nie pomaga tym którzy posiadają słabszy sprzęt. A z tego słabszego da się wycisnąć lepsze rezultaty uzywając innych technik
jedrzejn: Z każdego poradnika można wybrać to, co Ci najbardziej się przydaje. Nie promuje nigdzie rozwiązania od A do Z. Warto obejrzeć, dowiedzieć się co można osiągnąć daną techniką i stosować w odpowiedniej sytuacji.
D&B czy to malowane na tablecie, czy zabawy warstwami to podstawa. Każdy powinien poznać :)
Frequency separation daje świetne możliwości kontroli faktury i kolorów osobno.
Techniki warto znać, żeby wiedzieć kiedy je wykorzystać. Jak klient goni to można i robić jak Scott Kelby - blur + faktura skóry. Bardzo szybkie, daje znośne rezultaty. Patrząc na okładki wielu czasopism widać, że zatrzymali się na blur ;)
Po rozpakowaniu zajmuje tyle co tutek o którym pisał jendrzejn, więc przypuszczam że to jest to samo :)http://www.megaupload.com/?d=TIE32RIW
notfp zgadzam się z Tobą takie połączenie daje szybko dobre rezultaty, jeśli komuś to się podoba...
Kwestia kto czego oczekuje od produktu końcowego.