Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
64 wyświetlenia
Witam kolegę ;)
Co do przenośnych na początek straszne ceny poniżej 12000 koła trudno będzie coś znaleźć.
Jako pocieszenie proponuję chińszczyznę JINBEI 1200 ws ale jako lampa z softem bo na allegro to jakieś latarki dają koszty około 3200 zł. Bardzo fajna alternatywa, tylko należy się z tym ostrożnie obchodzić bo materiały słabiutkie ;) Jak ktos ma mało kasy to polecam.
Poz
Ja długo się zastanawiałem nad przenośnym zestawem. Chińczyki są ciężkie i duże ale mają zalety np. mocowanie Bowens-a dostępnych jest dużo tanich akcesoriów no i cena oczywiście :-) Wybrałem zestaw Hensel Porty plus dwie głowice EH pro mini. Zestaw jest lekki (około 8 kg) w połączeiu z 22" BD daje rewelacyjne światło. Praktycznie używam tylko BD żadnych softów.
Ja praktycznie jestem już zdecydowany na quantuum dual power , na początku lipca ,dokonam zakupu.
..800 zl UPS..... czy nie lepiej juz przy tych kwotach kupic lampe dual power, zailana z sieci lub akumulatora.. zestaw dosc lekki.. moc 300Ws .. a blyskow niestety kolo 200....widzialem na allegro cena okolo 970 zl
Sprawdziłem, test jest w ostatnim numerze Zoom. Ogólnie wnioski są takie, da się zasilić lampy do 500 Ws albo dwie 250. Do 350 błysków z akumulatora 18Ah. Lampy silniejsze niż 500Ws nie zadziałają raczej. Autor opisuje też przygodę z tanią przetwornicą. Spaliła mu lampę studyjną. W każdym razie za 800 zł można kupić UPS, który pozwoli na 800 błysków lampą 250Ws i jakieś 350 błysków 2x250. Polecany przez redakcję model to Lestar TS1000.
Poszukaj koniecznie, to interesujący temat
Ostatnio w którymś pism było o wykorzystaniu UPS-ów do zasilania lamp. Poszukam w domu i dam znać które pismo to dało (fotograficzne albo komputerowe), są wymienione też UPS-y, które dają odpowiedni prąd. Zrobiono testy kilku i są dane na ile błyśnięć starczą.
A juz myslalem ze pojade po kosztach
Właśnie o to chodzi, że przetwornice najczęściej dają za mały prąd :) napięcie będzie OK, kształt przebiegu też, moc niby też spora, ale wydajność prądowa za mała i lampa nie pociągnie... Ponoć (nie mierzyłem osobiście) chodzi o to, że lampa na początku ładowania ciągnie w impulsie spory prąd, przetwornica traktuje to jako przeciążenie i ogranicza drastycznie prąd dla bezpieczeństwa...
A wiesz jaki prąd daje przetwornica? Możesz sfajczyć łatwo lampę. Niestety większość przetwornic to taniocha dająca nie sinusoidę na wyjściu, a jakiś przebieg prostokątny. Lampy wymagają sinusoidy. Przetwornice trzeba by było sprawdzić na oscyloskopie inaczej ryzykujesz.