Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
14 wyświetleń
OdpowiedzOjjj mnie też słabią opisy z prośbą o komentarz a przecież nie chodzi o nic innego jak dodatkowy komentarz który być może sprawi że zdjęcie znajdzie się w rankingu, ale absolutnie nie może to być krytyka !!!
Potrzebujecie krytyki aby się rozwijać? Po co? Oglądajcie, czytajcie, analizujcie. Jeśli sami nie nauczycie się pewnych rzeczy dostrzegać, to na nic się zda krytyka. Stale będziecie uzależnieni od spojrzenia innych."to moje portfolio i nie musi ci się podobać" - mega złota myśl, która jednocześnie idealnie oddaję istotę. Stwierdzenie takie wynika z kompletnej nieznajomości tematu. Portfolio właśnie po to się przygotowuje, aby innym się podobało. Taka jego rola.
ZLIKWIDUJMY :te: chore oceny 1-6, ponadto zakaz usuwania komentarzy, blokowania i logowania kont widm - oto są postulaty :) Don Kichota:)))
konstruktywna krytyka jest zawsze przeze mnie przyjmowana z pokorą,którą piszą osoby z kulturą i szanujących siebie i innych,chodzi mi tu o język w jakim stylu tą krytykę wyraża,upokarzające jest to,kiedy czytam u innych krytykę wyrażoną w sposób wulgarny i nieprzyzwoity .Dotyczy to również fotografów jak i modelek...
KRYTYKA definiowalna jest między innymi jako "analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości", w tym też estetycznych.Zacznijmy od tego, by przeprowadzić analizę, chociażby pod kątem elementów formalnych dzieła dwuwymiarowego, należy pojąć język kodów, którego odczytanie wpłynie na ocenę.Innym zjawiskiem wokół którego powinniśmy się poruszać to posiadana wiedza w danym zakresie kultury, w naszym wypadku jest to temat portretu -począwszy przynajmniej od malarstwa europejskiego.Niestety, któż się ośmieli podjąć trudu krytyki, jeśli rzeczowa opinia zazwyczaj i tak nie będzie zrozumiana. Sztuka dla sztuki?Pozdrawiam wszystkich wyznających ideę "więcej rób, mniej mów".
@ sculptorisNie chodzi o to, żeby ściśle trzymać się tego co nam mówią inni i uznawać to za jedyny wyznacznik poziomu naszych prac, kierunku rozwoju. Ale np. dla mnie ważnym elementem uczenia się jest wysłuchanie opinii osób, które znają się na danym temacie znacznie lepiej niż ja i mają w nim dużo większe doświadczenie. I często widzą jakieś szczegóły, których ja nie zauważam, bo patrzą na to zupełnie obiektywnie, z zewnątrz.
Olewając kwestię nieletnich modelianek z NK:Powinien być wątek, gdzie wpisywałyby się modelki, które chcą krytyki. Ja na przykład bym chciała, nie musi być nawet konstruktywna, bo to już za duże wymagania. Jasne, temat poruszany 1000 razy, ale naprawdę ja na przykład- i mam nadzieję, że inne normalne dziewczyny też- chciałyby chyba przeczytać coś, dzięki czemu mogą stać się lepsze w tym, co robią. Tutaj poproszę o obiektywne opinie, to będzie że lans i kolejny wątek "czy się nadaję". Mimo wszystko miło by było.
klosinska - obiektywizm możesz odłożyć na półkę pomiędzy Czerwonego Kapturka i Smerfy. "Obiektywizm nie wyklucza angażowania się, wręcz przeciwnie - potwierdza
się poprzez zaangażowanie się po stronie prawdy, sprawiedliwości,
słusznych argumentów, rzeczowości, przedmiotowości"Tylko czyjej prawdy i sprawiedliwości...? Własnej oczywiście. Wszystko jest subiektywne. Zwrot "obiektywnie rzecz ujmując" powstał aby mydlić oczy i nadawać własnym opiniom szczególny wymiar.
sculptoris prawdę mówiąc jestem bardzo zaskoczony, bo pierwszy raz się w czymś zgadzamy na forum :)ocena wcale nie musi być obiektywna, przecież w przypadku zdjęć opinie powinne być jak najbardziej subiektywne, komuś się może podobać plastik, mi nie i jeśli ktoś się dobrze czuje w takich klimatach to chyba dla takiej osoby _subiektywne_ oceny innych osob będa ważniejsze od mojej
Bo się kiepsko dzisiaj czuję. Ale nie martw się - przejdzie mi.