Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
26 wyświetleń
Odpowiedz Warsztaty "Estetyka fotografii" z Klarą Keler - 10 spotkań teoretycznych i praktycznych!
Warsztaty stworzone dla tych, którzy lubią fotografować, i chcieliby się dowiedzieć, czemu jedne zdjęcia wychodzą im lepsze, a inne gorsze, i jak zacząć myśleć, żeby robić więcej tych pierwszych. Dla tych, którzy chcieliby pooglądać fotografie mistrzów i nauczyć się je rozumieć. Dla tych, którzy czują potrzebę, aby nauczyć się obsługiwać swój aparat nie tylko w funkcji Auto. W końcu dla tych, którzy po prostu lubią rozmawiać o fotografii, chcą pokazać swoje zdjęcia i nauczyć się czegoś nowego, a może podzielić z innymi swoją wiedzą.
Podczas 30 godzin spotkań oglądamy i omawiamy fotografie mistrzów - na ich dziełach uczymy się zasad komponowania, panowania nad oświetleniem i przede wszystkim czytania fotografii ze zrozumieniem. Zapoznajemy się również z kwestiami technicznymi - obsługą aparatu, tradycyjnymi i cyfrowymi technikami fotograficznymi.
Zapoznajemy się z fotografią jako medium, które ma ogromny wpływ na odbiór rzeczywistości i od przeszło 150 lat zmienia sposób, w jaki myślimy o otaczającym świecie. Spotkania wykładowe jako integralna część warsztatu pozwalają nam uświadomić sobie istotną rolę kontekstu, w jakim fotografia jest robiona i odczytywana, i sposoby, w jakie staje się przedmiotem manipulacji we współczesnych mass-mediach i reklamie. Na najlepszych z przykładów – fotografiach mistrzów - uczymy się świadomie odczytywać obraz zarówno od strony estetycznej, jak i merytorycznej, nabieramy też wiedzy o sposobach świadomego tworzenia obrazu.
W trakcie warsztatów udajemy się w plener, by sprawdzić nową wiedzę w praktyce. Mierzymy się też w praktyce z oświetleniem studyjnym i próbujemy swoich sił w pracy z modelami.
Analizujemy zdjęcia współuczestników wykonane w ramach prac domowych, by doskonalić swoje zdolności.
Fotograf prowadząca o sobie:
"Nazywam się Klara Keler i prowadzę Fotowarsztaty od pięciu lat. Zapoczątkowałam je kilka lat temu w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Jestem absolwentką tego kierunku, jak również kierunku fotografia w Akademii Fotografii w Warszawie i w Studio Sztuki. Zawodowo zajmuję się fotografią od 2007 roku, zbierając doświadczenia w takich dziedzinach jak portret i akt, fotografia jedzenia i produktu, reportaż okolicznościowy. Od kilku lat zajmuję się przede wszystkim fotografią portretową, beauty i glamour: facebook.com/fot.klara. Zbieram stare aparaty. Najbardziej lubię robić zdjęcia na czarno-białym filmie."
Kalendarium wykładów i warsztatów
1. Otwarcie kursu i zapoznanie uczestników; wykład: przegląd historii fotografii od początków do czasów współczesnych, przegląd jej zagadnień i sposobów kreacji; 3 października godz. 19:00
2. Wykład: kompozycja w fotografii; 10 października godz. 19:00
3. Wykład i warsztat: informacje dotyczące aparatu i jego obsługi; 17 października godz. 19:00
4. Wykład: fotografia dokumentalna; (dokument, reportaż, street); 31 października godz. 19:00
5. Warsztat: plener fotograficzny z wykorzystaniem wiedzy zdobytej na wcześniejszych zajęciach; 3 listopada godz. 10:00
5. Wykład: portret (oświetlenie, kierunki estetyczne); 7 listopada godz. 19:00
6. Wykład: fotografia ciała (oświetlenie, kierunki estetyczne); 14 listopada godz. 19:00
7. Wykład: fotografia dokumentalna; (dokument, reportaż, street); 21 listopada godz. 19:00
8. Wykład: współczesna fotografia artystyczma (estetyka błędu, postmodernizm, fotografia reklamowa); 28 listopada godz. 19:00
9. Warsztat: zajęcia praktyczne z wykorzystaniem oświetlenia studyjnego; 30 listopada godz. 10:00
10. Przegląd prac uczestników, podsumowanie kursu. 5 grudnia godz. 19:00
W trakcie wszystkich spotkań wykładowych jest zarezerwowany czas na omówienie prac domowych zadanych wczesniej uczestnikom lub ich zdjęć, którymi chcieliby się podzielić z innymi słuchaczami. Każde spotkanie wykładowe trwa od dwóch do trzech godzin i jest nie tylko opowieścią o zdjęciach, ale też czasem na dyskusję.
Spotkania warsztatowe - plener i praca z oświetleniem studyjnym - trwają około sześciu godzin.
Spotkania są uzupełnione o wymianę informacji na platformie internetowej. Materiały pokazywane na zajęciach są udostępniane uczestnikom na bieżąco, po każdym wykładzie.
Kurs skierowany jest do osób dorosłych, które są zainteresowane fotografią i zajmują się nią czynnie jako hobby. Od uczestników nie jest wymagana żadna wiedza teoretyczna ani praktyczna. Wymagany jest dostęp do sprawnego aparatu fotograficznego (dowolnego analogowego lub cyfrowego).
Warsztaty odbywają się w ramach Akademii Fotografii Huśtawka. Więcej na temat działań Akademii przeczytasz na: www.studiohustawka.pl/warsztaty/
Koszt udziału w warsztatach
koszt całościowy: 500 zł
koszt pojedynczej wejściówki: 65 zł
Każdy z kursantów otrzyma certyfikat uczestnictwa w Warsztacie, dodatkowo materiały pomocnicze przygotowane przez prowadzącą oraz możliwość konsultacji z nią swoich prac poza warsztatami.
UWAGA! Mamy tylko 15 miejsc dla fotografów!
By zapisać się na warsztaty napisz lub zadzwoń: paulina@studiohustawka.pl telefon: 533 339 949
Zapraszamy!