Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
67 wyświetleń
OdpowiedzImpossible Project Polska zaprasza do udziału w nowej inicjatywie - cyklu warsztatów poświęconych analogowej fotografii natychmiastowej. Warsztaty mają stanowić propozycję dla fotografów, którzy chcą poznać technologię wielkoformatowych polaroidów w formacie 8x10 cali i poznać nowe źródła inspiracji dla swojej twórczości.
Do projektu zaprosiliśmy wybitnych polskich fotografów pracujących na co dzień na wielkoformatowych polaroidach, którzy co miesiąc będą dzielić się swoją wiedzą z uczestnikami spotkania. Pierwsze warsztaty poprowadzi Bownik – artysta, wykładowca, związany z galerią Starter.
5-godzinne zajęcia odbędą się 23 lutego o godzinie 12.00 na Mysiej 3 w Warszawie. Warsztat obejmie wprowadzenie do obsługi aparatu wielkoformatowego z wkładem 8x10, omówienie charakterystyki plastyczno-wizualnej filmu, pracę z zadanym tematem i analizę wyników ćwiczenia każdego z warsztatowiczów.
Koszt uczestnictwa w warsztatach to 450 zł (cena zawieta VAT). Na zgłoszenia czekamy pod adresem warsaw@the-impossible-project.com. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Profesjonalny sprzęt i materiały zapewnia Impossible Space Project Warsaw.
Partnerem warsztatów jest Leica Camera Poland, organizator wystawy Elliotta Erwitta „Personal best for Leica” którą można oglądać na Mysiej 3 od 15 lutego do 11 marca 2013.
Legenda 8x10
Film 8x10 cali pojawił się na rynku w 1973 roku, po raz pierwszy umożliwiając natychmiastowe otrzymanie odbitki w takim rozmiarze. Polaroid zaskoczył wtedy swoich miłośników, przyciągając ich uwagę niestandardowym sposobem wykonywania i prezentowania swoich fotografii.
W latach 80. format często wykorzystywano w fotografii krajobrazu, fotografii artystycznej i reklamowej, ale też dokumentalnej. Podobnie jak wszystkie inny filmów Polaroida, produkcja 8x10 zakończyła się w 2008 roku. Wraz z zamknięciem fabryk, z których większość urządzeń i ekwipunku niezbędnego do wytwarzania filmów błyskawicznych przewieziono z USA do Europy, gdzie Impossible Project przywrócił Polaroida do życia.
Bownik - fotograf, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Fotografia i Multimedia), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008) , współtworzył kolektyw Ikoon. Prace w kolekcji Muzeum Huis Marseille w Amsterdamie i Kolekcji ING. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in.: Demontaż (CK Zamek, Poznań, 2012), Alternatywne Zakończenia (Rondo Sztuki, Katowice, 2012), View Point (Museum for Fotografie Huis Marseille, Amsterdam, 2012) E-słodowy (Galeria Starter, Warszawa, 2012), Gamers (Galeria m55, Ateny, 2011), Gamers (Fotofestiwal OUT OF LIFE , Łódź, 2011), Lucim żyje (CSW Toruń, Grannar/Sąsiedzi, Karlskona, Szwecja,2008) YBronią (Studio BWA,Wrocław, 2008) Face Lifting (Galeria FKSE, Budapeszt, 2008) EPAF (CSW Zamek Ujazdowski, 2008), UMPOLEN (MuseumQuartier, Wiedeń, 2008). Mieszka i pracuje w Warszawie.
KONTAKT:
Impossible Project Space Warsaw
warsaw@the-impossible-project.com
+48 884 867 518
https://www.facebook.com/ImpossiblePolska