Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
511 wyświetleń
Witam :)Z góry zaznaczam, iż nie mam ochoty na kłótnie, wyśmiewanie i
inne "zabawne" sytuacje, które jak da się zauważyć zapanowały na tym
forum pomiędzy osobami odpowiadającymi na pytania mniej zaawansowanych.
Pytam - bo chcę wiedzieć. Znam wujka google, staram się korzystać z
pomocy tego portalu, jednakże mając tak wiele pytań zdarza mi się nie
znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi na niektóre z nich. Tak więc, czy
ktoś mógłby odpowiedzieć na poniższe potania ? :1. Jakie czynniki wpływają na ziarnistość obrazu negatywowego ?2. Jakie są skutki niewłaściwej regeneracji roztworów roboczych w fotografii ?3. Jaki odczyn chemiczny ma wywoływacz a jaki utrwalacz ?4. Dlaczego należy stosować zasadę wywoływania negatywów w stałym czasie, w stałej temperaturze i w stałym składzie wywoływacza ?5. Jaki jest standardowy przebieg procesu C-41 ?6. Jakie są różnice między negatywem a diapozytywem ?7. Jaki jest skład utrwalacza kwaśnego ?8. Dlaczego produkuje się papier fotograficzny o różnych gradacjach ?9. W jakiej wodzie i o jakiej temperaturze powinniśmy rozpuszczać składniki wywoływacza ?10. Czy istnieje zależność między czułością ogólną a ziarnistością materiałów fotograficznych ?11. Kiedy stosujemy wywoływacze pracujące kontrastowo ?12. Fenidon - co to za składnik i do czego jest używany ?13. Jak powinniśmy przechowywać materiał światłoczuły ?14. Czy starzenie się materiału światłoczułego ma wpływ na zmianę cech charakterystycznych emulsji ?15. Co to jest papier zmiennogradacyjny ?16. Kiedy i dlaczego należy używać wywoływaczy drobnoziarnistych ?17. Czym różni się obraz negatywowy niedoświetlony od niedowołanego ?18. Dlaczego stopień kontrastowości papieru jest praktycznie najważniejszą cechą papieru fotograficznego ?19. Jaka jest standardowa ogniskowa obiektywu dla klatki małoobrazkowej 24x36mm ?20. Jeżeli naświetlamy negatyw 1/100s przy otworze 5,6 to jaki czas naświetlania będzie przy przysłonie 11 ?21. Kiedy używamy filtrów zmiękczających ?22. Omów standardowy przebieg procesu Ra-4
chyba to niewłaściwe miejsce na takie pytania - tu wiekszość apartay dostała rok temu na komunię - prędzej bym szukał odpowiedzi na digarcie, forum nikoniarze, canonboard albo forum m42 :)
Oooo, chyba widze ze mamy tu przyklad lenia przed egzaminem czeladniczym ;]
http://www.ciemnia.net/
Tu nie pomogli? Raczej tu są rzeczy na tacy. A odpowiedzi na wszystkie te pytania były też kiedyś na stronie Ilforda. Za dużo na raz... ale w przypływie dobrych chęci chyba Ci napiszę odpowiedzi w nocy.
Byłabym bardzo wdzięczna. PS owszem, do egzaminu został rok, a ja potrafię odpowiedzieć ledwie na 50% pytań i to tych banalnych, a fotografia analogowa to już w ogóle totalna klęska u mnie, gdyby wykładowca z kursów zajął się uczeniem a nie patrzeniem na nogi uczennic to może by poszło łatwiej :D.
Tez chetnie obejrze takie nogi ;P
Gdzies po necie walalo sie kompendium czeladnika - na wszystko byly odpowiedzi z w/w. Jednak musisz poniuchac, u mnie to niestety nigdzie w pokladach dyskowych nie zalega.
Polecam :] http://www.nikon.pl/pl_PL/service_support/service_support_main.page
Była kiedyś książka z PZO wydana dotycząca wywoływania przy pomocy Krokusa 69s Color... tam było wszystko opisane. W bibliotece widywałem.
Głupia prowokacja analogowego maniaka. Nie lubię ekstremistów
to są pytania na jakiś egzamin? nawet nie czytałaś, tylko wkleiłaś? bo tak to wygląda. na sprawach ciemniowych się nie znam, to pozostawiam na razie mądrzejszym ;-) nie chcę być nieuprzejmy, z niektórymi może i być na szybkiego problem znaleźć odp, ale np 20 to przecież podstawy podstaw więc nie wierzę, żebyś nie wiedziała... :)