Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
280 wyświetleń
Odpowiedzhttp://c0834752.cdn.imgwykop.pl/01rra8U_J484i0vYujJZwIm21xqQd6Q5pL4eD4mG,w600.jpg
widzę, że się nie doczekam na odpowiedź, wiec podam coś na szybko z własnych spostrzeżeńPosiłkuję się przykładową fotą zrobioną 11 września o godz 16 z minutamiWidoczek przy ogniskowej ok 16 mm, niebo ze słońcem + ziemia. Zdjęcie z korektą ekspozycji w dół dla - wychodzi f 25 przy 1/125 s oraz iso 100I teraz trzeba doświetlić pierwszy plan. Pojawia się pytanie: ile wyciśnie Twoja lampa z założonym modyfikatorem aby oświetlić całą sylwetkę - pierwszy plan..- na nim wiadomo, że wszystko jest bardzo ciemne -bo priorytetem jest niebo ze słońcem. Czy zmierzyłeś kiedyś ile daje Twoja lampa na pełnej mocy z założonym dowolnym modyfikatorem przy ustawieniu np 2m od postaci?
do kogo to jest pytanie?
AFAIR do averne
do averne bo pytał, każdy też może wyciągnąć dla siebie wnioski
jedrzejn, pisałem kilka postów wyżej o lampce systemowej + bd, 1.5 metra od modelki, przy niezbyt mocnym świetle zastanym.
ale chciałeś fotę ze słońcem w kadrze...czy coś źle zrozumiałem?
Chciałem. Ale ekspozycja na niebo, nie słońce.
to zmienia zasadniczo postać rzeczy. Gdy słońce ma być latem w kadrze i trzeba równoważyć pierwszy plan światłem lamp, to zaczyna brakować przysłon w większości obiektywów przy synchro na poziomie 1/125 s nie mówiąc już o mocy lamp. A im dłuższa ogniskowa tym gorzej..bo czym innym jest konkurowanie z białą plamką zajmującą 1% kadru a z tarczą światła zajmującą 25% kadru...już nie mówię , że nie da się na to patrzeć w wizjerze
zdjęcia byście poszli jakieś robić.