Pokaż odpowiedzi: Chronologicznie | Od najwyższej oceny
141 wyświetleń
Odpowiedzbo ja to co napisałeś przełożyłem na prawo tfp
będzie standardowe łapanie za skrót TFP. nie on tu jest problemem. Męczy mnie już ta Wasza "wiedza". Powołujecie się na treść, której do końca nie rozumiecie. Sądy też jej nie rozumieją więc w prawie, gdzie precedens nie obowiązuje, wyrok będzie zależny od sądu. W zasadzie głupie pytanie na niewłaściwym forum. Ale jeśli twierdzicie, że udział modelki nie ma znaczenia, to nie rozumiem, dlaczego fotografuje się tę konkretną modelkę ... :)))
" Sądy też jej nie rozumieją więc w prawie, gdzie precedens nie obowiązuje, wyrok będzie zależny od sądu."
w PL czy w USA?
na księżycu.
a ja znowu na ustawę karno-skarbową.
Gregorekjeśli podajesz, że modelka jako współtwórca ma takie samo prawo do zdjęć, to podaj to proszę w pełnym brzmieniu a nie wyrwane z kontekstu, gdyż ustawa, w kolejnych punktach wyklucza samowolne działania jakiejkolwiek strony, gdyz wszystkie strony muszą wyrazić na to zgodę.A jeśli któraś ze stron nie wyraża, to spór rozstrzygnie sąd.
zbyszek2fiskus nie zajmuje się tym kto do czego ma prawo, tylko tym, kto ma płacić podatek, a to jest odrębna kwestia
A jeśli któraś ze stron nie wyraża, to spór rozstrzygnie sąd.------------------i koniec tematu.
Zapis ustawy:Art. 9.1. Współtwórcom przysługuje prawo autorskie wspólnie. Domniemywa się, że wielkościudziałów są równe. Każdy ze współtwórców może żądać określenia wielkościudziałów przez sąd, na podstawie wkładów pracy twórczej.2. Każdy ze współtwórców może wykonywać prawo autorskie do swojej częściutworu mającej samodzielne znaczenie, bez uszczerbku dla praw pozostałychwspółtwórców.3. Do wykonywania prawa autorskiego do całości utworu potrzebna jest zgodawszystkich współtwórców. W przypadku braku takiej zgody każdy ze współtwórcówmoże żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeka uwzględniając interesywszystkich współtwórców.4. Każdy ze współtwórców może dochodzić roszczeń z tytułu naruszenia prawa autorskiegodo całości utworu. Uzyskane świadczenie przypada wszystkim współtwórcom,stosownie do wielkości ich udziałów.
j... - pytałeś się gdzie w polskim prawie jest mowa o tfp, podałem Ci. To że teefpe zostało ujęte jedynie w prawie podatkowym to naprawdę nie moja wina